2H edukacji dla kobiet w krajach Trzeciego Świata

IMG_4858

Kilkanaście dni temu napisał do mnie Pan Mateusz reprezentujący firmę kosmetyczną Diadem Cosmetics z propozycją współpracy. Skusił mnie przede wszystkim piękną inicjatywą firmy, pomagającą w edukacji kobiet w krajach Trzeciego Świata. Dzisiaj chciałabym przybliżyć Wam jej wspaniały program.

2h

Za każdy zakupiony kosmetyk, Diadem Cosmetics sfinansuje dwie godziny – 2H edukacji dla kobiet w krajach Trzeciego Świata.

Kupując kosmetyki Diadem, Szafir i Caroline’s Rose możemy dbać nie tylko o wygląd – dzięki inicjatywie 2H mamy szansę walczyć także o poprawę sytuacji kobiet w najbiedniejszych regionach świata.

2hsplash

Co roku w Indiach tysiące dziewczynek jest porzucanych wyłącznie ze względu na swoją płeć, gdyż koszty związane z wychowaniem, a także późniejszym wydaniem za mąż są wysokie {i oczywiście wyższe niż w przypadku chłopców}. W wyniku tego zjawiska co roku traci życie około 400 000 dziewczynek, a na każdy 1000 chłopców przypada jedynie 868 dziewczynek.

2htitle2
Na czym dokładnie polega inicjatywa 2 godziny (2H)?

1 zakupiony kosmetyk Diadem Cosmetics pozwala zapewnić 2 godziny edukacji – jedną w szkole dla porzuconej dziewczynki i drugą warsztatową – dla matki, tak by mogła nabyć umiejętności zawodowe takie jak wykonywanie makijażu, fryzjerstwo i krawiectwo, które zapewniają start na drodze do jej ekonomicznej niezależności, a w konsekwencji prowadzą do mądrych i niezależnych decyzji.

Program warsztatowy ma za zadanie zwalczać prawdziwą przyczynę porzucania noworodków płci żeńskiej – postrzeganie dziecka jako kosztowy ciężar, na którego nie każdego stać. Dzięki lekcjom krawiectwa, fryzjerstwa, czy makijażu, kobiety będą miały szansę uzyskać niezależność finansową i podejmować świadome, mądre decyzje.

2htitle4

Na koniec każdego miesiąca firma Diadem Cosmetics podlicza liczbę sprzedanych kosmetyków i przekazuje miesięczną darowiznę przeznaczoną na finansowanie edukacji przez partnerów – organizacje non-profit w krajach Trzeciego Świat, które organizują edukację szkolną porzuconych przez matki dziewczynek oraz warsztaty zawodowe dla kobiet w ciężkiej sytuacji życiowej. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

2htitle3

Od rozpoczęcia inicjatywy 2H Diadem Cosmetics sfinansowało już: 24 306 godzin edukacji, a kwota ekonomicznych korzyści 2H to nawet: 190 424 PLN.

Mam nadzieję, że inicjatywa 2H będzie się rozwijać i jak najwięcej osób będzie ją wspomagać i popierać, więc zachęcam także Was do tego!

Pozdrawiam!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
  • http://mineralnyswiatkasi.blogspot.com/ scarlet23 .

    ale super kampania:)

    • http://madie.pl Madieblog

      Zgadzam się:)