5 kroków do pięknych włosów

5 kroków do pięknych włosówPielęgnacja włosów czasem wydaje się nam zbyt pracochłonna, za bardzo czasochłonna i po prostu droga. Istnieją jednak pewne kroki, które możemy podjąć by nasze włosy zyskały zdrowie, bez naszego zwiększonego nakładu pracy i pieniędzy. Kilka prostych zmian może sprawić, że włosy nabiorą blasku i odwdzięczą nam się wigorem i miękkością.

Przedstawiam Wam 5  kroków do pięknych włosów:

1. Olejowanie.

Ten zabieg warto wprowadzić do swojej pielęgnacji, gdyż dzięki swoim właściwościom oleje nie tylko wygładzają włosy, ale także zwiększają ich elastyczność i odporność na zniszczenia. Wystarczy, że dwa razy w tygodniu zafundujemy włosom przed myciem 3 godzinny zabieg i nałożymy na nie wybrany olej {porowatość włosów, a dobór oleju}, a włosy staną się mocniejsze i miększe.

2. Zmiana szamponu na łagodny.

Delikatny, łagodny szampon znajdziemy już dość łatwo, gdy umiemy dobrze czytać składy. Wystarczy unikać składnika Sodium Laureth Sulfae lub wybrać jeden produkt  z listy 12 delikatnych szamponów do włosów. Taki szampon oczyszcza włosy nie niszcząc ich naturalnej powłoki ochronnej i ich nie wysusza.

3. Rezygnacja z suszarki, lokówki, prostownicy, lakierów do włosów.

Jeśli nie całkowita rezygnacja, to chociaż bardzo duże ograniczenie w ich stosowaniu. Zabiegi cieplne wysuszają włosy i bardzo je niszczą, podobnie jak alkohol zawarty w lakierach czy żelach do włosów. Jeśli już musicie skorzystać z suszarki to najlepiej by miała ona możliwość zmiany na chłodny nawiew i jonizację, nie wierzcie w zapewnienia producentów, że jakiekolwiek produkty chroniące przed gorącem prostownicy czy lokówki coś dadzą. Najlepiej jest polubić swoje naturalne proste, falowane lub kręcone włosy.

4. Maska lub odżywka po każdym myciu.

Nałożenie przynajmniej na kilka minut, a najlepiej na około 15 minut maski lub odżywki po każdym myciu sprawi, że składniki w nich zawarte prawdziwie zregenerują włosy. Szampony zwykłe czy takie 2w1 nie mają szans jakkolwiek pomóc w odżywieniu włosów bo po pierwsze są trzymane zbyt krótko, a po drugie składniki są tam w bardzo małych ilościach daleko za detergentami.

Najlepsze maski i odżywki do porowatych włosów znajdziecie tutaj.

5. Podcinanie końcówek.

Nie ma co bać się fryzjera, jeśli nasze końcówki wołają o pomstę do nieba. Zniszczone, po rozdwajane, połamane włosy nigdy nie będą atrakcyjnie wyglądać, więc koniecznie obcinajcie je przynajmniej raz na 3-4 miesiące.

Stosujecie się do tych kroków, czy dopiero się przekonujecie do zmian?

Pozdrawiam!

Madie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • Pingback: Najchętniej czytane posty w 2014 rokuMadie()

 • Panna Zuzanna

  Wszystkie 5 kroków mam włączone do swojej pielęgnacji :-)

  • Madie

   :)

 • http://www.charlotte940417.blogspot.com Karolina W

  Wszystkie punkty zastosowane :)

  • Madie

   Super:)!

 • http://kosmetycznawyspa.blogspot.co.uk/ Patrycja Pieguska

  jestem zszokowana, dokładnie to wszystko robię:) hah, nie spodziewałam się, tylko oleje trzymam ok. 6 godzin;)

  pozdrawiam ciepło
  :)

  • Madie

   Gratuluję, ja też robię to wszystko i nie mam z tym problemu, ale najgorzej przekonać nieprzekonanych:) Nie chciałam też straszyć np. całonocnym olejowaniem:D

   • http://kosmetycznawyspa.blogspot.co.uk/ Patrycja Pieguska

    hehe rozumiem, jednak całonocne to nie moja bajka, lubię spać wygodnie, a nie z workami na głowie;)
    Perełki tu u Ciebie, że też dopiero tu trafiłam…

    • http://madie.pl Madieblog

     Ja śpię spokojnie całą noc z olejem, bez żadnych worków czy coś:) Po prostu nakładam oleju niewiele tak by wchłonął się we włosy i związuje je w koczka na czubku:)