Farbowanie włosów INDYGO Khadi

indygo10Dzisiaj postanowiłam kolejny raz zafarbować włosy INDYGO.  Za pierwszym razem nie pokazałam Wam jak się przygotowuję taką mieszankę, więc tym razem nadrabiam. Oczywiście ja jestem na razie wierna farbom roślinnym Khadi, ale teraz po zmianie na czyste Indygo zastanawiam się nad poszukiwaniami nowych firm. Farbowanie włosów Indygo jest o wiele prostsze niż mieszankami.

indygo3

Ale do rzeczy. Dzisiejsze indygo postanowiłam wzbogacić o Amlę. O tym jak krok po kroku przygotowywałam hennę poczytacie tutaj.

indygo12

indygo9

Pół opakowania indygo (50 g) wsypałam na szklanej miski i dosypałam 1/3 opakowania Amli.

indygo4

indygo6

indygo5

Całość zalałam {uwaga!} letnią wodą! Trzeba zawsze zwracać uwagę, by woda nie była zbyt gorąca. Zamiast wody możecie użyć żelu lnianego, który nawilży włosy i zapobiegnie nadmiernemu przesuszeniu włosów.

indygo

Całość mieszamy drewnianą łyżką do uzyskania konsystencji gęstej śmietany. Aby troszkę nawilżyć włosy dodałam odżywkę Isana z ekstraktem z bawełny {recenzja}.

indygo2

Indygo nakładamy na wilgotne włosy, wcześniej dokładnie umyte, najlepiej dwukrotnie, szamponem oczyszczającym.

indygo8

Trzymamy na włosach 2-4 godziny i zmywamy samą wodą, nie nakładając potem żadnych kosmetyków przez następne 24-48 godzin, by kolor mógł nabrać odpowiedniego odcienia.

indygo7

Przydatne wpisy

O efektach już wkrótce!

Pozdrawiam!

Madie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
  • Anita B.

    Ja właśnie farbowałam orzechowym brązem tej firmy. Teraz czekam aż się odrobinę wypłucze, bo za ciemny jest nieco.

    • Madie

      Spłuka się na pewno,będziesz mieć tylko rudawą poświatę:)