O tym jak ważne jest oczyszczanie włosów…

Dążąc do idealnych włosów, stosując różne oleje, nakładając maski i wcierki, zabezpieczając końce włosów silikonami bardzo często zapominamy o tym jak ważne jest oczyszczanie włosów  szamponem z SLS co jakiś czas.

 Pewnie zastanawiacie się czasem, dlaczego Wasze włosy, mimo olejowania i  nawilżania włosów, dbania o nie , nie odwdzięczają się blaskiem, miękkością i puszystością, tylko zlepione w strąki wiszą przy głowie jak bez życia? No cóż.. wszystkiemu winny jest NADMIAR. Należy pamiętać, że pielęgnacja włosów jest odpowiednia nie tylko przy użyciu odpowiednich kosmetyków, ale także przy użyciu ich w odpowiednich ilościach.  Pamiętajcie! Zasada „im mniej tym lepiej” się sprawdza, jeśli chodzi o ilości kosmetyków jakie nakładamy na włosy. Gdy zapominamy o regularnym oczyszczaniu włosów możemy zaobserwować nadbudowywanie się na nich pewnych składników, np silikonów, które powodują obciążenie włosów oraz ich brzydki wygląd.

Rozwiązaniem jest prosty szampon z SLS w składzie np. Barwa, który dobrze oczyści włosy i spowoduje, że cenne składniki z kosmetyków, które nałożymy później będą miały szansę „zadziałać” i wniknąć w strukturę włosa.


Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.