Jak obrabiam zdjęcia na Instagramie?

Zrzut ekranu 2016-04-21 o 17.39.17 kopia

 

W dzisiejszym wpisie chciałabym podzielić się z Wami moimi sposobami na szybką i ładną obróbkę zdjęć w aplikacji Instagram. Chociaż zdjęcia na bloga najcześciej obrabiam w PS to jednak fotki, które wrzucam na Instagrama wolę obrabiać szybko i skutecznie w samej aplikacji. Jak obrabiam zdjęcia na Instagramie? O tym w dalszej części posta.

Obróbka zdjęć na Instagramie stała się dla mnie dziecinnie prosta, gdy w końcu odnalazłam styl moich zdjęć. Na pewno muszą być dobrze doświetlone, czyli jasne, wyostrzone i o zmniejszonym nasyceniu. Pokażę Wam na dwóch przykładach taką szybką obróbkę.

Większość zdjęć robię moim Canonem 1100D (czasem w terenie zdarza mi się też używać iPhona 6), następnie zdjęcia otwieram na laptopie, czasem zmniejszam, poprawiam lekko w Photoshopie, a później przesyłam na telefon. Teraz odkąd mam Macbooka przesyłanie trwa dosłownie 2 sekundy dzięki Airdrop.

Najpierw wybieram odpowiednie zdjęcie (zawsze robię ich więcej), musi być dobrze doświetlone i ostre. Jeśli potrzebuję ewentualnego ucięcia zdjęcia do stosuję funkcję Dostosuj w aplikacji.

jak obrabiam zdjecia na Instagramie1 kopiq

.

Następnie mocno rozjaśniam zdjęcie i zmniejszam jego temperaturę. Nie lubię zdjęć w zbyt ciepłych tonacjach, wolę zdjęcia szarawe, białe.

jak obrabiam zdjecia na Instagramie8

.

Na koniec funkcja, którą lubię ostatnio najbardziej, czyli nasycenie. Zawsze odpowiednio je zmniejszam, ale uważam też żeby nie przesadzić. Na sam koniec lekko zdjęcie wyostrzam, dzięki czemu zdjęcie nie jest płaskie.

jak obrabiam zdjecia na Instagramie9

.

Jak widzicie zdjęcie jest jaśniejsze, ale nie całkowicie pozbawione swoich barw. Ma naturalne cienie i lekko pastelowy odcień, który uwielbiam.

jak obrabiam zdjecia na instagramie

.

Kolejne zdjęcie także jest zrobione z lotu ptaka - flat lay.  Jak pewnie już zauważyliście znowu nie użyłam żadnego filtra, ponieważ najbardziej lubię zdjęcia naturalne. Następnie zwiększyłam troszkę luks, by zdjęcie było odrobinę bardziej żywe.

Kolejny krok to oczywiście rozjaśnienie zdjęcia oraz zwiększenie kontrastu - wtedy detale są lepiej widoczne.

I na koniec najważniejsze, czyli zmniejszenie nasycenia i lekkie wyostrzenie. W efekcie zdjęcie jest miłe dla oka, bardziej eleganckie i stylowe. Zmniejszenie nasycenia dobrze zaakcentuje minimalistyczne akcenty zdjęcia.

jak obrabiam zdjecia na Instagramie6

.

I do porównania efekt przed i po.

jak obrabiam zdjecia na instagramie jak obrabiam zdjecia na instagramie.2

.

A jak jest u Was? Obrabiacie zdjęcia w programie graficznym czy korzystacie z ciekawych funkcji samej aplikacji Instagram? Podzielcie się swoim doświadczeniem:)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • Izabela Zbrzeźniak

  Co to za aplikacja?

  • Madie

   Instagramowa:) Nie korzystam z żadnej aplikacji tutaj:)

 • http://www.czescmnie.pl Część Mnie

  Bardzo lubię Twoje fotografie! :)

  • http://madie.pl Madie

   Dziękuje <3