Odżywianie włosów przed myciem: na czym polega, co stosować, działanie

Odżywianie włosów przed myciem to dobra alternatywa dla włosów, które bardzo łatwo obciążyć kosmetykami.  Jest to metoda bardzo prosta, pozwalająca na dostarczeniu włosom potrzebnych składników odżywczych,  bez martwienia się o zbytnie ich przeciążenie.

piekne włosy

Co stosować

1. Olej

Nakładany na skalp i całą długość włosów regularnie np. przed każdym myciem świetnie nawilża i wygładza włosy.  Można go nałożyć na całą noc lub tylko na kilka godzin, po kilku miesiącach można zauważyć widoczną różnicę w stanie włosów.

2. Maska lub odżywka

Powinna mieć w sobie jak najwięcej cennych składników: emolientów, nawilżaczy, protein, ale nie powinna zawierać silikonów. Przy nakładaniu takich kosmetyków przed myciem nie ma obawy przed nadmiernym obciążeniem i efektem ulizanych strąków, gdyż później włosy myjemy szamponem, który pomoże w dokładniejszym oczyszczeniu.

3. Kosmetyki na skalp

Niektóre produkty mogą być zbyt śmierdzące do nakładania ich po umyciu głowy lub zbyt tłuste i ciężkie (jak np. olejki). Mogą być one także ochroną skóry głowy przed detergentami znajdującymi się w szamponie.

4. Samoróbki półproduktowe

Samorobione domowe maseczki także są idealne do odżywiania włosów przed myciem. Ja do takiej mieszanki dodaję wszystko co mi się podoba: troszkę zwykłej maseczki, żółtko jajka, glutka lnianego, keratynę, glicerynę, panthenol, proteiny mleka i inne półprodukty. Po nałożeniu takiej mikstury zawijam włosy w czepek foliowy, podgrzewam suszarką, zawijam w ręcznik i  trzymam około 1 h na włosach. Potem moczę włosy ciepłą wodą, myję włosy delikatnym szamponem, nawet dwa razy, spłukuję i nakładam lekką odzywkę.

5. Mgiełki

Przeróżne mgiełki nawilżające, proteinowe, dwufazowe z olejami to także fajny sposób na odżywienie. Pryskamy mgiełką suche włosy, najlepiej dość obficie, zostawiamy włosy najlepiej do wyschnięcia naturalnego (wtedy składniki mają czas na zadziałanie) i dopiero potem myjemy.

Plusy odżywiania włosów przed myciem

  • brak obciążenia włosów
  • dostarczenie wszystkich potrzebnych składników odżywczych
  • możliwość stosowania kosmetyków o niemiłym zapachu, ale a to skutecznych w działaniu

A Wy stosujecie taki sposób odżywiania włosów? A może macie jakieś swoje własne ulubione sposoby?

Pozdrawiam!

Madie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.