Pielęgnacja bezsilikonowa | Dla kogo | Wady i zalety

pielegnacja-bezsilikonowaO silikonach wspominałam na blogu już kilkakrotnie. O tym dlaczego są moim stałym punktem w pielęgnacji włosów pisałam Wam w TYM poście. Ja już wiem, że pielęgnacja bezsilikonowa nie jest dla mnie, ale wiele dziewczyn bardzo ją sobie ceni.

Bezsilikonową pielęgnację stosuję pewna grupa kręconowłosych dziewczyn, które pielęgnują włosy zgodnie z zasadami CG (Curly Girl). Ze swojej pielęgnacji wykluczają one zarówno silikony, jak i polimery (polyquaternia i quaternia), które są nierozpuszczalne w wodzie i do ich usunięcia z włosów potrzebujemy silniejszych detergentów. A właśnie stosowania takich silnych środków myjących w CG należy unikać. Kręconowłose dziewczyny unikają więc zarówno silikonów jak i silnych detergentów, a włosy oczyszczają tylko raz na jakiś czas [np. raz na miesiąc], bo także inne substancje takie jak proteiny czy oleje mogą się na włosach nadbudowywać.

Bezsilikonowa pielęgnacja stała się tak bardzo popularna, gdy w Internet poszła informacja o tym, że silikony blokują dostęp składników odżywczych pochodzących z masek czy odżywek.  Nieświadome włosomaniaczki do tej pory jeszcze nie wiedzą, że to nieprawda, bo film który tworzą silikony nie jest aż tak szczelny, żeby żadne składniki odżywcze nie mogły dotrzeć.

Moim zdaniem pielęgnacja bez silikonów może sprawdzić się na włosach falowanych, gdyż może sprawić, że skręt włosów się znacznie poprawi oraz na włosach cienkich i skłonnych do obciążenia.

Raczej na pewno nie sprawdzi się na włosach: zniszczonych, suchych, skłonnych do łamania, rozdwajania się końcówek, puszących się, długich i delikatnych.

Każda z Was musi jednak sama sprawdzić, czy dana pielęgnacja będzie służyć jej włosom czy nie. Każde włosy są inne i mogą inaczej reagować na poszczególne składniki.

A Wy jaka pielęgnacja służy Waszym włosom? Boicie się silikonów czy raczej nie wyobrażacie sobie bez nich pielęgnacji?

Pozdrawiam!

Madie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
  • http://ratujewlosy.blogspot.com/ Czarnowłosa

    Ja doszłam do wniosku , ze całkowite usuwanie silikonów mnie też nie służy. Moje włosy puszę się, więc potrzebne jest im małe wygładzenie, dociążenie. Na razie jestem na etapie szukania odpowiednich kosmetyków dla mnie.

  • http://martabeauty.blogspot.com Marta

    ja akceptuję lekkie silikony, ale ogólnie staram się ich unikać ;)