Piramida pielęgnacji włosów

Piramidy pielęgnacji można już zobaczyć na wielu blogach. Ja także postanowiłam tak usystematyzować moją obecną pielęgnację i z pomocą TEJ strony stworzyłam swoją piramidę.

piramida pielęgnacji

Taką piramidę polecam zwłaszcza początkującym włosomaniaczkom, gdyż pomaga ona uporządkować sobie swój plan pielęgnacji.

Zacznijcie od wypisania wszystkich czynności, zabiegów i kuracji związanych z włosami na kartce papieru i pogrupowania ich w określone grupy.

Codziennie, co dwa, trzy dni

W tych kategoriach powinny się znaleźć czynności wykonywane najczęściej tj. mycie łagodnym szamponem, czesanie, nakładanie odżywki, olejowanie, czy zabezpieczanie końców. Warto dołożyć do tego masaż skalpu wraz z nakładaniem wcierek, suplementację: picie herbatki z pokrzywy, zażywanie Calcium Pantothenicum, kurację siemieniem lnianym czy drożdżami.

Raz w tygodniu, raz w miesiącu

Przynajmniej raz w tygodniu powinno się nałożyć maskę do włosów, szczególnie taką ulepszoną: żółtkiem jajka, olejkiem rycynowym czy naftą. Przy częstym używaniu silikonów i innych składników, które nadbudowują się na włosach warto zapewnić im detoks w postaci oczyszczania szamponem z silniejszym detergentem SLS. Kurację proteinową warto zastosować co najmniej raz w miesiącu. Proteiny wnikają do włosa oraz uzupełniają ubytki, a także chronią przed dalszym wyniszczaniem struktury. Ja raz w miesiącu sięgam także po hennę Khadi, dzięki której mój kolor jest piękny, a włosy lśnią i są o wiele mocniejsze oraz wybieram się do znajomej fryzjerki na delikatne podcięcie zniszczonych końcówek.

Okazjonalnie

W tej kategorii mogą się znaleźć wszystkie zabiegi wyniszczające strukturę włosa: suszenie gorącym nawiewem suszarki, prostowanie, kręcenie, rozjaśnianie włosów. Najlepiej w ogóle z nich zrezygnować:)

Podoba Wam się taki sposób przedstawienia planu pielęgnacji?

Pozdrawiam!

Madie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.