Półprodukt uniwersalny, czyli niezmydlalna frakcja sojowa

Wszelkie półproduktowe nowości od razu przyciągają moją uwagę i stają się „must have” w następnych zamówieniu. Tak samo było z niezmydlalną frakcją oleju sojowego. Jest to produkt, który naprawdę absolutnie mnie zachwycił. Przebija na głowę nawet moje ulubione olejki:)

DSCF1584

Z naprawdę wielu informacji na mazidłach wybrałam te, które najbardziej mnie interesują:

Właściwości kosmetyczne frakcji sojowej wg Mazideł

  • stymuluje fibroblasty (komórki tkanki łącznej wytwarzające włókienka białkowe budujące tkankę, np. w skórze) do syntezy kolagenu- wygładzenie zmarszczek, wzrost gęstości i elastyczności skóry;
  • działa przeciwzapalnie i gojąco – przyspiesza gojenie podrażnień po retinoidach i kwasach;
  • działa silnie antyoksydacyjnie;
  • działa silnie nawilżająco poprzez wzmocnienie bariery lipidowej naskórka i zmniejszenie przeznaskórkowej utraty wody;
  • reguluje nadmierne wydzielanie łoju oraz zmniejsza rozszerzone pory.

Moja opinia

Frakcja ma postać ciemnożółtego masła, które pod wpływem ciepła palców rozpuszcza się. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest tłusta, ale po nałożeniu na skórę jest wręcz przeciwnie, niezmydlalna frakcja sojowa idealnie matuje. Jest to mat wyjątkowy, bo trwały i totalny!

DSCF1587

Ten półprodukt jest dla mnie wyjątkowy, bo nie zapycha porów, w ogóle. Cudownie nawilża i uelastycznia skórę, wygładza ją i zmiękcza. Po jej użyciu nie widać żadnych suchych skórek,  dodatkowo widzę, że potrafi szybko regenerować skórę, bo wszelkie ranki szybko się goją.  Naprawdę reguluje pracę gruczołów łojowych, moja w pewnych miejscach tłusta cera unormowała się. Najlepsze jest to, że jest to gotowy kosmetyk, który można oczywiście ztuningować żelem hialuronowym czy liposomami.

DSCF1585

Szukając o niej informacji natrafiłam także na badania potwierdzające, że frakcja ma działanie anty UV co chyba najbardziej mnie cieszy, gdyż zbliża się lato:)

A Wy stosowałyście frakcję? Jak wasze odczucia? Piszcie w komentarzach:)

Pozdrawiam!

Madie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.