Weekend w Krynicy Zdrój

Weekend w Krynicy Zdroj13


Dzisiaj zabieram Wam na krótki spacer po przepięknej Krynicy Zdrój. Ta urokliwa miejscowość słynie oczywiście z wód zdrojowych i słynnej wody mineralnej Kryniczanki. Ja osobiście szczęśliwie mieszkam w takim miejscu, że góry mam naprawdę niedaleko, do Krynicy niecałe 1,5 h drogi, więc bardzo ucieszyłam się na tą miłą propozycję wycieczki.

Weekend w Krynicy Zdroj3

.

Weekend w Krynicy Zdrój

Nie zwiedzaliśmy dużo, ponieważ wszystkie większe atrakcje widzieliśmy już zimą 2015 roku, a dzisiejszy dzień woleliśmy wykorzystać na spacery. Jeśli wybieracie się tam w najbliższym czasie to przygotowałam dla Was krótką listę najciekawszych atrakcji w tamtej okolicy:

 • Kolej gondolowa na Jaworzynę Krynicką – najdłuższa i najnowocześniejsza kolejka gondolowa w Polsce,
 • Kolejka linowo-terenowa na Górę Parkową,
 • Sankostrada – całoroczny tor saneczkowy o długości 1 km,
 • Muzea: Zabawek, Nikifora Krynickiego, 
 • Spływ Dunajcem,
 • Kamianna – miejscowość słynąca z produkcji miodu i artykułów pszczelarskich, znajduje się tam także przepiękne Muzeum Pszczelarstwa.

Weekend w Krynicy Zdroj11

.

Nasz spacer rozpoczęliśmy od głównego deptaku w Krynicy, na zdjęciu powyżej znajduje się Stary Dom Zdrojowy, słynący ze znajdującej się tam pijalni wody Mieczysław oraz gorącej czekolady.

Będąc w Krynicy oczywiście trzeba także odwiedzić główną pijalnię wody, która została całkiem niedawno wyremontowana. Przestronny i dość nowoczesny budynek może nie pasuje za bardzo do architektury samego miasteczka, ale wszystko wynagradza nam przepiękny botaniczny ogród wewnątrz budynku.

Weekend w Krynicy Zdroj2
.

Weekend w Krynicy Zdroj2
.

W pijalni można za niedużą kwotę spróbować ciekawych wód np. Jan, Słotwina, Zuber, Tadeusz, a także coś zjeść, napić się kawy lub czegoś mocniejszego. Odbywają się tam także bardzo ciekawe imprezy i koncerty.

Weekend w Krynicy Zdroj8
.

Weekend w Krynicy Zdroj10
.

Bardzo lubię takie krótkie wypady do miejscowości turystycznych, jednak nie mogę powiedzieć, że to dla mnie odpoczynek – raczej ciekawa rozrywka. Niestety natłok turystów, samochodów sprawia, że zamiast wiejskiego spokoju, to wszędzie jest po prostu chaos. Też macie takie odczucia?

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • http://www.czescmnie.pl Część Mnie

  Bardzo lubię to miejsce! :)

  • http://madie.pl Madie

   Ja też je polubiłam:) Fajną sprawą są jeszcze bardzo ciekawe koncerty, które się tam odbywają – a ceny biletów nie zbijają z nóg:)