Włosy przetłuszczające się u nasady: kilka wskazówek i porad pielęgnacyjnych

Nieświeżo wyglądające włosy już na drugi dzień, a czasem nawet po kilku godzinach po myciu? Znacie to z własnego doświadczenia? Tak właśnie wyglądają włosy przetłuszczające się u nasady.

włosy

Często charakteryzują się także zbyt przesuszonymi końcówkami. Wtedy właśnie mamy dwa problemy, których trudno pozbyć się od razu drogeryjnymi sposobami, w dodatku jednocześnie. Moje włosy kiedyś także miały podobną strukturę i tak samo okropnie się zachowywały i dopiero odpowiednio dobrana, naturalna pielęgnacja pozwoliła pozbyć się problemu.

Napiszę Wam kilka porad z mojego doświadczenia włosowego, które mogą pomóc w przezwyciężeniu tego problemu.

1.  Mycie włosów tak często jak tego potrzebują. Tak więc nie przetrzymujemy brudnych włosów o kolejny dzień dłużej na siłę, bo to nie zmniejszy przetłuszczania się, a jedynie może się przyczynić do nadmiernego wypadania.

2. Stosowanie delikatnego szamponu, czyli takiego bez składnika Sodium Laureth Sulfae. Wbrew pozorom, często to właśnie szampon jest główną przyczyną problemu. Jeśli jest zbyt mocny, to powoduje naruszenie warstwy ochronnej skalpu, wysuszenie go i tym samym zaburzenie równowagi. A suchy skalp = nadmierne wydzielanie łoju. Dlatego warto sięgnąć po delikatniejszy szampon np. Babydream lub nawet lekką odżywkę i nią myć włosy.

3. Zbyt długie czesanie lub masaż skalpu także jest niewskazane, ze względu na pobudzanie nie tylko cebulek włosowych, ale także produkcji łoju. Kilka minut w zupełności wystarczy.

4. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie wcierek zmniejszających przetłuszczanie. Dobrze sprawdza się w tej roli Kuracja Joanna Rzepa oraz kozieradka.

5. Przedłużanie świeżości za pomocą suchych szamponów (blogosfera poleca ten marki Batiste) lub talku, czy pudru dla dzieci zamiast niego.

snobka.pl

To tyle wskazówek z mojej strony. Mam nadzieję, że Wam się przydadzą w pomogą w walce z tym problemem. Powodzenia:)

Pozdrawiam!

Madie

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.