Bio hydrolat z czystka Bioline

hydrolat z czystka bioline7

Hydrolaty to jeden z podstawowych produktów w mojej pielęgnacji cery. Używam ich po każdym myciu twarzy oraz rano zaraz po wstaniu z łóżka, właśnie zamiast wody.  Hydrolaty to naturalne wody powstałe poprzez destylację parą wodną roślin. Posiadają zbliżone moce co olejki eteryczne, jednak w odróżnieniu od większości z nich są bardziej delikatne i można je stosować bezpośrednio na skórę.

Wspaniale oczyszczają i tonizują skórę, działając na nią pozytywnie, poprawiając jej stan i wygląd. Do tej pory stosowałam wiele hydrolatów m.in. hydrolat z lawendy, oczarowy, różany, ostatnio miałam także okazję przetestować bio hydrolat z czystka Bioline.

hydrolat z czystka bioline8

Produkt zamknięty jest w pięknej wysokiej szklanej butelce z atomizerem i wyglądem przypomina buteleczkę perfum. Za 24,99 zł otrzymujemy 75ml produktu, mogłoby się wydawać, że to mało, ale dzięki atomizerowi hydrolat jest bardzo wydajny.

hydrolat z czystka bioline6

Hydrolat z czystka kierowany jest do osób zmagających się z trądzikiem i przebarwieniami:

  • oczyszcza skórę i ściąga pory,
  • wspomaga likwidację plam i przebarwień,
  • zmniejsza cienie i opuchliznę pod oczami zmniejsza rany potrądzikowe i mikrouszkodzenia skóry,
  • hamuje drobne krwawienia i zacięcia (np. po goleniu),
  • ujędrnia skórę i pobudza mikrokrążenie.

hydrolat z czystka bioline

Hydrolat cudownie odświeża i oczyszcza skórę, zmniejsza widoczność porów, zauważyłam także zmatowienie cery i regulację wydzielania sebum. Pachnie bardzo przyjemnie, pryśnięcie nim na twarz z samego rana jest bardzo skuteczną pobudką.

hydrolat z czystka bioline9

Niestety hydrolat ten nie za bardzo nadaje się dla osób, które podobnie jak ja walczą z niedoskonałościami za pomocą kwasów czy retinoidów. Na moją podrażnioną po Atredermie skórę, hydrolat z czystka działa okropnie. Niesamowicie podrażnia, sprawia, że skóra szczypie, jest mocno zaczerwieniona  i bolesna. Unikam więc stosowania go w trakcie złuszczania.

Podsumowując jest to bardzo dobry naturalny produkt, który świetnie oczyszcza i odświeża skórę, polecam go zwłaszcza osobom, które mają problemy lekkimi niedoskonałościami, z którymi radzą sobie naturalne kosmetyki, osoby z podrażnioną skórą chemicznymi środkami może podrażnić jeszcze bardziej.

hydrolat z czystka bioline2

Stosowałyście hydrolat z czystka?

This entry was posted in Lifestyle, Uroda, Wszystkie posty and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*