Choinka DIY last minute

choinka last minute10

.

Już od bardzo dawna marzyła mi się w domu żywa pachnąca choinka. W tym roku Boże Narodzenie spędzam u rodziny, więc stwierdziłam, że drzewko będzie niepotrzebnym wydatkiem. Brak świątecznych akcentów jednak mi przeszkadzał, więc szukałam pomysłu na prostą, ale efektowną dekorację.

I tak stanęła u mnie choinka DIY last minute. Tak sobie ją nazwałam, ponieważ to szybka w zrobieniu alternatywa dla prawdziwej choinki i możecie ją zrobić na ostatnią chwilę. Wszystko czego potrzebujemy to dość duża gałąź z drzewa iglastego (ja mam jodłę) i ciekawy wazon.

choinka last minute6.

choinka last minute9.

Jedyne ozdoby na mojej choince last minute to małe szyszki, orzechy i kasztany zawieszone za pomocą przyklejonego klejem na gorąco sznureczka jutowego. Wazon został poddany metamorfozie i został przemalowany z koloru żółtego na minimalistyczną czerń.

Na zdjęciu widać też moje dwa świeczniki: adwentowy z kubeczków do espresso z Design Letters oraz orzechowy wieniec, o którym pisałam Wam więcej tutaj.

choinka last minute5.

A jeśli zastanawiacie się w jaką choinkę lepiej zainwestować w żywą czy sztuczną, a myślicie o ekologii, to polecam post Julii z bloga nanowosmieci.pl. Ja jestem jak najbardziej za żywą choinką, a po lekturze tego wpisu wiem, że już nigdy nie kupię sztucznego drzewka.

Co myślicie o takiej szybkiej choince na ostatnią chwilę? Jaką choinkę wybraliście w tym roku? A może podobnie jak ja postawiliście na choinkę DIY?

This entry was posted in DIY and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

3 Responses to Choinka DIY last minute

 1. Dorota Okurowska says:

  dla mnie bomba. :) )))))))))))))))))

 2. nanowosmieci says:

  Podoba mi się pomysł z orzechami włoskimi :) Zarówno na choince, jak i w postaci wieńca ;)

  • Madie says:

   Dziękuję! Już od dawna chciałam je do czegoś wykorzystać – czasem takich małych okazów nawet nikomu nie chce się łupać i zostają nie wykorzystane – a tak mam zawieszki i wieniec na kilka kolejnych lat:)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*