Drabina dekoracyjna DIY

drabina diy2
Dzisiaj post z serii Do It Yourself, a w roli głównej drabina dekoracyjna, którą wykonałam w 100% sama!

O takiej drabinie z jasnego drewna i lekko nieregularnych liniach marzyłam już od dawna! Wiedziałam, że będzie idealnie pasować do mojego stylu w mieszkaniu, ale ceny w sklepach internetowych zwalały z nóg (200-400zł). Przeglądając portal Pinterest ciągle trafiałam na piękne drabinowe inspiracje i w końcu powiedziałam sobie „zrobię ją sobie sama”. Przecież to nie mogło być trudne. I wiecie co? Wcale nie było!

drabina DIY.

Drabina dekoracyjna DIY

Inspirować się już nie musiałam (dzięki zdjęciom na Pintereście i Instagramie dokładnie wiedziałam jaka drabina mi się podoba), więc mogłam od razu przejść „do rzeczy”. Najpierw oczywiście wybrałam się na spacer do naszego lasu (żeby później było, że kradnę drzewo z lasu – las jest kupiony na własność) i przytransportowałam z niego 4 piękne gałęzie sosny, były jeszcze z korą, trochę mokre i powyginane, ale dzięki temu drabina ma taki urok.

Później każdą gałąź z osobna oheblowałam (nie wiem czy to dobre słowo), czyli pozbyłam się z niej warstwy kory oraz ręczną piłą podocinałam odpowiednie elementy na długość. I tak powstały 2 gałęzie długie po 1,5 m oraz 5 szczebelków po 0,5 m.  Następnie każdy element oszlifowałam papierem ściernym oraz pomalowałam popielatą farbą akrylową Colours (Castorama) metodą suchego pędzla, delikatnie pociągając i rozcierając farbę.

Gotowe elementy przytwierdziłam do siebie za pomocą wkrętarki i wkrętów, a gotową drabinę zabezpieczyłam dodatkowo woskiem bezbarwnym.

A teraz zapraszam Was na efekt końcowy, czyli drabinę już na swoim miejscu w salonie.

drabina diy4.

drabina diy3.

drabina diy7.

drabina diy6.

Jestem ogromnie z siebie zadowolona! Drabina już ma swoje miejsce i wygląda obłędnie! W ogóle wszystkie dodatki w mieszkaniu udało mi się tak dobrać, że tworzą moim zdaniem cudowną całość. Większość to oczywiście projekty DIY i renowacje mebli, dlatego też czuję aż tak wielką satysfakcję z uzyskanych efektów:)

A co Wy myślicie o takim projekcie DIY? Podobają Wam się drabiny we wnętrzu?

This entry was posted in DIY, Lifestyle, Wnętrza, Wszystkie posty and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.

4 Responses to Drabina dekoracyjna DIY

  1. admiralette says:

    Bardzo dobrze drabina wpisuje się we wnętrze, ale osobiście wolałbym dać gwoździe niż wkręty, bo to dodałoby większego uroku tej drabinie.

    • Madie says:

      Heh gdyby tylko się dało! Niestety gałęzie były świeże i strasznie twarde, trudno było nawet wkręcić wkręty, a co dopiero byłoby z gwoździami:)

  2. Baaardzo podobają mi się ozdobne drabiny! Mogą być bardzo przydatnym i praktycznym dodatkiem we wnętrzu :) Twoja prezentuje się świetnie.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*