Efekty po farbowaniu włosów farbą Biokap

farba biokap

O ile zwykle wybieram farbowanie włosów naturalnymi składnikami między innymi mieszankami henny i indygo, to jednak po nieudanym eksperymencie z rozjaśnianiem włosów mojej mamy postanowiłam na chwilę odpocząć od farb Khadi.  (Tak, mojej mamie wyszły śliczne niebieskie włosy – i nie jakaś tam poświata, ale włosy jak skóra smerfów, na szczęście nie na całości, ale w jednym paśmie kilka cm od skóry głowy).

Efekty po farbowaniu włosów farbą Biokap

Wracając do tematu,ostatnio właśnie postanowiłam wypróbować inne metody delikatnego farbowania włosów i tutaj przyszła mi z pomocą marka Biokap, proponując przetestowanie jednej ze swoich farb, które w 90% są pochodzenia naturalnego.

farba biokap3

Producent oferuje nam dwie serie tej farby: pomarańczową Nutricolor oraz zieloną Nutricolor Delicato. Obie serie nie zawierają związków tj. rezorcyna, amoniak, parabeny, silikony, SLS a seria delicato dodatkowo nie zawiera parafenylenodiaminy (PPD) i pochodnych tego związku. Ponadto seria Nutricolor Delicato charakteryzuje się inną kombinacją barwników i nie ma w składzie substancji zapachowych. Na tym polega podstawowa różnica pomiędzy seriami. Więcej informacji o składzie i działaniu znajdziecie na stronie producenta: www.biokap.pl 

Ja do testów wybrałam sobie farbę NUTRICOLOR z serii pomarańczowej w odcieniu 3.0 ciemny brąz. Tutaj znajduje się cała paleta kolorów tej marki.

farba biokap4

Oprócz koloru w tubce i utrwalacza, w opakowaniu znalazłam dobrej jakości jakby gumowe rękawiczki ochronne, folię na ramiona, czepek, szampon z odżywką 2 w 1 oraz co ciekawe krem ochronny do posmarowania skóry na twarzy w ochronie przed zabarwieniem.

farba biokap6

Farbę mieszamy normalnie w buteleczce z aplikatorem i nakładamy na nieumyte włosy. Ja nałożyłam mieszankę na odrosty i na długości do ucha, na końcówki już nic nie nakładałam. Całą farbą trzymałam na włosach około 30-40 minut.

Zalety farby:

  • daje ładny kolor,
  • nie śmierdzi, a wręcz ładnie pachnie,
  • nie podrażnia skóry głowy, skalp nie szczypie, nie swędzi podczas trzymania mieszanki na włosach,
  • łatwo się spłukuje,
  • nie powoduje wzmożonego wypadania włosów,
  • nie zauważyłam wysuszenia lub zniszczenia włosów.

Wady:

  • farbuje nie tylko włosy, ale także skórę głowy, ręcznik, więc trzeba uważać,
  • dostępna tylko w aptekach,
  • dość droga około 45 – 47zł.
  • podobno dość szybko się spłukuje (ale to dopiero zobaczymy).

efekty po farbowaniu włosów farbą biokap

Podczas spłukiwania byłam miło zaskoczona, ponieważ farba spłukiwała się ładnie, nie spowodowała nadmiernego wypadania, a włosy już podczas mycia były gładkie i miękkie, a nie takie tępe w dotyku (jak szmata – ja to tak nazywam) jak podczas farbowania drogeryjną farbą.

Kolor wyszedł troszkę cieplejszy niż mój po indygo, ale po dwóch myciach wszystko ładnie się wyrównało, nie widać żadnej różnicy pomiędzy farbowanymi odrostami, a resztą włosów.

efekty po farbowaniu włosów farbą biokap4

Po nałożeniu raz maski, a raz balsamu włosy znowu stały się miękkie i gładkie, nie widzę żadnej zmiany na gorsze w kondycji włosów. Podsumowując bardzo polecam wypróbowanie tej farby, zwłaszcza jeśli zależy Wam na delikatniejszym farbowaniu a nie chcecie zdecydować się na farbowanie henną czy indygo.

efekty po farbowaniu włosów farbą biokap2

Stosowałyście tę farbę? Byłyście zadowolone z efektów, a może wręcz przeciwnie? Piszcie o swoich doświadczeniach z marką Biokap!

This entry was posted in Uroda, Wszystkie posty and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*