Makatki i kilimy, czyli tkane na krośnie dekoracje ścienne w stylu boho

makatka1.

Kolorowe makatki, czyli dekoracje ścienne zrobione z przeróżnych włóczek podobały mi się od bardzo dawna. Oglądałam je głównie na zagranicznych kontach na IG na zdjęciach przepięknych mieszkań zaaranżowanych w stylu boho tzw. bohemian home. Niedawno udało mi się kupić pierwsze w życiu drewniane krosno i zacząć przygodę z tkaniem.

Podstaw nauczyłam się oczywiście dzięki filmikom znalezionym na Youtubie, w wyszukiwarkę wpisując hasło „weaving, weaving loom„. Reszta to nauka na podstawie prób i błędów i wielu godzin spędzonych nad robótką.

IMG_2159 kopia

.

Na szczęście są to niesamowicie przyjemne godziny! Tkanie okazało się ogromną przyjemnością i chwilą prawdziwego relaksu, dlatego też nad robótką spędzam ostatnio każdą wolną minutę.

Dzisiejsze makatki i kilimy, w przeciwieństwie do tych z dawniejszych lat, kiedy to tkały nasze mamy i babcie są o wiele bardziej odważne. Bardzo podoba mi się w nich to, że mogą być tworzone całkowicie spontanicznie, z wielu różnych materiałów, z użyciem wełny, sznurków, różnokolorowych tkanin, i nie muszą być idealne, żeby były uznane za piękne i ciekawe.

IMG_2171 kopia

.

W swoich pracach wykorzystuję głównie włóczkę ze 100% wełny owczej (okazało się, że te włóczki są tańsze nawet od włóczki akrylowej, a także o wiele bardziej różnorodne), a także bardzo ciekawą wełnę czesankową. Dodatkowo używam włóczkę bawełnianą, która tworzy osnowę oraz korzystam z pomocy dużej igły, a także grzebienia z szerokimi zębami.

W tkaniu najbardziej podoba mi się to, że każda praca jest unikalna i wyjątkowa, a czas spędzony nad nią uczy cierpliwości i wyobraźni. Uwielbiam skończone makatki wieszać na w różnych miejscach w mieszkaniu, bardzo podoba mi się to jak delikatnie wprowadzają do wnętrza styl indiański, etno.

makatka szara.

makatka brown4.

makatka indian rose4

.

Co myślicie o takim hobby? Tkałyście kiedyś na krośnie a może chciałybyście dopiero spróbować swoich sił?

Moje makatki możecie kupić na www.lawendowybazar.pl.

 

This entry was posted in Wszystkie posty and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink.

4 Responses to Makatki i kilimy, czyli tkane na krośnie dekoracje ścienne w stylu boho

  1. Dorota Okurowska says:

    Suuuuuper <3 Na prawdę cuuuudne.

  2. Paula says:

    Piękna makatka!!!! A ja mam pytanko gdzie można kupić takie piękne drewniane krosno?

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*