Mój rytuał Hammam: mydło Aleppo i Kessa

Mój rytuał Hammam mydło Aleppo i Kessa3

Dzisiaj przychodzę do Was z przepisem na minimalistyczną i naturalną pielęgnację twarzy i ciała w domowym zaciszu, która działa cuda.

Mój rytuał Hammam: mydło Aleppo i Kessa

Peeling i dokładne oczyszczenie skóry to moim zdaniem podstawa każdej pielęgnacji. Dzięki złuszczeniu naskórka skóra jest czysta, idealnie gładka i wspaniale przygotowana do odżywiania. Moim ulubionym sposobem na  gładką skórę jest peeling rękawicą Kessa.  Używam jej nieprzerwanie od 3 lat, ostatnio zaopatrzyłam się także w nowy, tym razem czarny egzemplarz marki Tade.

Mój rytuał Hammam mydło Aleppo i Kessa4

.

Mój rytuał Hammam mydło Aleppo i Kessa5

.

Masaż rękawicą Kessa dzięki jej specjalnej budowie z chropowatego włókna wiskozowego, pobudza krążenie krwi, wydobywa z głębokich warstw skóry wszystkie zanieczyszczenia i usuwa je wraz z martwym naskórkiem.

Mój rytuał Hammam mydło Aleppo i Kessa2

.

Na rękawicę zwykle nakładam czarne mydło np. Agafii lub mydło Aleppo, do którego powróciłam po dość długiej przerwie.  Mydło Aleppo ma właściwości lecznicze dzięki składnikom antyseptycznym (olej laurowy 25%), a także właściwości zabliźniające i nawilżające (olej laurowy, oliwa z oliwek). Oleje te odnawiają film hydrolipidowy, dlatego też mydło Aleppo jest tak skuteczne w pielęgnacji skóry twarzy z niedoskonałościami.

Mój rytuał Hammam mydło Aleppo i Kessa6

.

Taki mały rytuał Hammam będzie także świetnym przygotowaniem do pielęgnacji przedświątecznej. Sam rytuał jest bardzo szybki i skuteczny, a delikatne oczyszczenie i złuszczenie naskórka pozwoli na lepsze wchłonięcie się składników odżywczych z kremów i balsamów, które nałożymy przed makijażem.

A Wy korzystacie z cudownej mocy rytuału Hammam? A może stosujecie mydło aleppo w swojej pielęgnacji twarzy? Podzielcie się wrażeniami:)

 

This entry was posted in Lifestyle, Uroda, Wszystkie posty. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*