Nowy wygląd Instagrama

nowy wyglad instagrama 3

Nowy wygląd Instagrama

Wczoraj Instagram zaskoczył nas (no, przynajmniej mnie) całkowitą zmianą swojego wyglądu. Zmieniło się chyba prawie wszystko od loga, aż po kolory oraz ikony. Interfejs wersji 8.0 jest o wiele bardziej minimalistyczny i spójny i chociaż na początku trudno było mi się we wszystkim rozeznać, to jednak po kilku minutach użytkowania przyzwyczaiłam się do zmian i polubiłam je!

nowy wyglad instagrama4nowy wyglad Instagrama kopia

.

Co się zmieniło?

Zmienił się wygląd całej aplikacji. Po pierwsze logo zostało całkowicie odmienione i uproszczone, w porównaniu z wyglądem aplikacji jest totalnie kolorowe i odjechane. Sama aplikacja w środku jest bardzo minimalistyczna: białe tło, czarne ikonki, kolory pojawiają się jedynie w powiadomieniach i serduszku z „lajkami”. Teraz cały wygląd Instagrama jest bardzo neutralny, więc największą uwagę możemy skupiać na tym co jest ważne czyli na zdjęciach i filmach, niebieski pasek przestał odwracać naszą uwagę.

nowy wyglad instagrama5

.

Według mnie białe tło bardzo ułatwiło także obróbkę zdjęć. Poprzednio obrabialiśmy zdjęcia na ciemnym tle, co możecie zobaczyć w poście o moim sposobie na obróbkę zdjęć. Ciemne tło zniekształcało nam widoczność tego, jak będzie wyglądało zdjęcie już po opublikowaniu. Mi często zdarzało się na przykład dodać zdjęcie za jasne lub zbyt ciemne. Teraz gdy podczas obróbki zdjęcia tło jest białe, więc od razu mamy idealny „podgląd” tego jak będzie wyglądać na feed’zie.

nowy wyglad Instagrama kopia

.

Ogólnie bardzo przypadł mi do gustu nowy wygląd Instagrama, na razie nie znalazłam żadnych wad przy obsłudze (do loga nie będę się przyczepiać) i skupiam się na zaletach nowego layoutu. A co Wy myślicie o takiej zmianie aplikacji? Jest to zmiana na lepsze czy gorsze?

Pozdrawiam!

This entry was posted in Lifestyle, Wszystkie posty and tagged , , , . Bookmark the permalink.

9 Responses to Nowy wygląd Instagrama

 1. Jak dla mnie same zmiany na plus! Jedyne co to nowe logo, które troszkę mnie drażni, ale… trzeba się przyzwyczaić :)

  • Madie says:

   Też tak mam:D! Ale z drugiej strony znalazłam tez jego plus – jest tak widoczne, że wśród tysiąca aplikacji od razu widzę Instagrama:)

 2. Barbara P. says:

  Fajna metamorfoza. Ja jestem na tak :)

 3. Zielona wśród ludzi says:

  Ja niestety tych zmian nie doświadczę, bo na Windowsach od co najmniej 3 lat jest dostępna tylko wersja beta:/

 4. Zdecydowanie na lepsze! Bardzo mi się to teraz podoba :)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*