Podsumowanie jesienno-zimowej wishlisty

IMG_1561

.

Podsumowanie jesienno-zimowej wishlisty

Dzisiaj przychodzę do Was z małym podsumowaniem jesienno-zimowej wishlisty. Chyba już dawno nie udało mi się odhaczyć tyle spełnionych małych marzeń, ile tej jesieni i zimy. Na szczęście większość przedmiotów udało mi się zdobyć z drugiej ręki albo zrobić, więc tym bardziej mam większą satysfakcję.

Notes do Bullet Journal

Już na początku tej jesieni moją uwagę i wielkie zainteresowanie przykuł Bullet Journal (pisałam o nim tutaj), czyli własnoręcznie zaprojektowany kalendarz-notes, który pomoże w organizacji i pozwoli na większą swobodę w planowaniu. Oczywiście do rozpoczęcia BuJo zainspirowała mnie Kasia z Worqshop, jej pięknie rozplanowany notes na pewno podoba się wielu osobom. Ja na początek wybrałam notes z efektem marmuru Magdaleny Tekieli, potem przerzuciłam się na Leuchttrum 1917.

bullet journal3

.

Zestaw drutów, wełna i koce o grubych splotach

IMG_1027 kopia.

Do kupienia drutów przymierzałam się już w tamtym roku, ale dopiero chęć zrobienia sobie prawdziwej wełnianej – zdrowej dla głowy czapki „zmusiła” mnie do działania. Dwa zestawy drewnianych drutów na żyłce 12 i 15 mm kupiłam w sklepie czaszamotac.pl, a wełnę na wloczkowo.pl.

Potem odkryłam wełnę czesankową i zaczęłam tworzyć wielkie pledy o grubych splotach, a potem także ciepłe szale i kominy. Wszystkie moje „wytwory” można kupić w moim sklepie www.lawendowybazar.pl.

IMG_1449 kopia

.

Plakat mapa

Plakaty z mapami wielkich miast spodobały mi się, gdy tylko pojawiły się w Internecie. Wyglądały pięknie. Minimalistyczne, jasne, pasujące niemal do każdego wnętrza (a zwłaszcza do mojego). Szczęśliwie udało mi się jeden wygrać w konkursie na Instagramie! Plakat jest od Cityartposters.com

IMG_1272 kopia.

Meble PRL

Meble PRL to ostatnio prawdziwy hit we wnętrzach. Oczywiście nie wszystkie meble z tego okresu są ładne, ale takie perełki jak fotele, krzesła, stoły i komody mogą nadać wnętrzu wyrazu. Pierwszy mebel PRL, a dokładnie krzesło Aga znalazłam u rodziców mojego chłopaka. Byłam z siebie naprawdę dumna, gdy sama zmieniłam tapicerkę i odnowiłam nogi (metamorfoza krzesła PRL). Potem zamarzyła mi się komoda, ale ceny na olx skutecznie mnie odstraszały. Aż znalazłam ogłoszenie, w którym taka komódka była za… 20 zł. Oczywiście nawet się nie zastanawiałam. Po renowacji wygląda tak:

renowacja komody prl.

Okrągłe lustro, zegar i gałązka bawełny

Wystroju wnętrz ciąg dalszy, ponieważ przenosimy się do sypialni. Tam znajdują się kolejne moje łupy odhaczone z wishlisty, a dokładnie okrągłe lustro na skórzanym pasku (Pepco, 20zł), okrągły minimalistyczny zegar (pchli targ, 12 zł) oraz gałązka bawełny (hurtownia, 7-9zł).

sypialnia4.

Dywan do salonu, betonowy stolik, makrama ścienna, drabina.

Trzy projekty DIY, czyli stolik z betonowym blatem (klik), drabina (klik) i makrama ścienna oraz zakupy w Jysku i skandynawski chodnik za niecałe 70zł.

metamorfoza stolika, betonowy blat DIY9.

Nie uważam, żeby szaleństwo zakupowe było wskazane, ale zwykle na moich wishlistach znajdują się bardzo przemyślane rzeczy, więc nawet po zakupach nie mam wyrzutów sumienia.

A jak jest z Wami? Na swoich wishlistach macie przedmioty, które są Wam naprawdę potrzebne czy są to raczej typowe zachcianki? A jeśli tak to czy od razu je spełniacie czy pozwalacie im poczekać w notesie?

This entry was posted in Lifestyle, Wnętrza and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*