Poranne rytuały, czyli jak dobrze zacząć dzień

IMG_7892

Nie jestem rannym ptaszkiem i szczerze powiem, że lubię sobie pospać. Jednak w ciągu tygodnia, gdy muszę być efektywna nie mogę sobie na to pozwolić, staram się mocno motywować do pracy i w tym celu realizuję swój własny plan.

Wypracowałam sobie moje własne poranne rytuały, które pozwalają pozytywnie zacząć dzień, poprawiają mi samopoczucie i dobrze wpływają na moje zdrowie i wygląd.

Wstaję jak najwcześniej.

Chociaż najchętniej pospałabym do dziewiątej, to codziennie nastawiam budzik na 7:30. Zwykle niestety mój wewnętrzny śpioch jeszcze pragnie drzemki, więc wstaję najpóźniej o 8:00.

Na czczo piję wodę z octem jabłkowym i miodem.

Taki napój nie tylko dostarcza mi potrzebnych witamin i minerałów, ale także mocno wzmacnia moją odporność, co jest ważne zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. Ocet przyśpiesza także trawienie i zwiększa wydzielanie soków żołądkowych, jednocześnie pomagając w obniżeniu wagi. Więcej o piciu octu pisałam tutaj.

guacamle2

Jem pożywne śniadanie.

Codziennie jem pełnowartościowe śniadanie (wyjątkiem są oczywiście dni postu 5:2). Zwykle wybieram na śniadanie owsiankę na mleku kokosowym z nasionami chia, kanapki z pełnoziarnistego domowego chleba z serkiem lub avocado oraz jajko na miękko.

Pielęgnacja twarzy, makijaż.

Rano tonizuję skórę twarzy hydrolatem z czystka lub wodą różaną (nie myję jej wodą z kranu), a następnie nakładam krem nawilżający lub mocno natłuszczający w czasie kuracji retinoidem. Następnie nakładam na skórę puder mineralny, a na rzęsy mascarę. W tygodniu mój makijaż jest minimalistyczny i szybki.

Porządkowanie mieszkania.

Ne mogę pracować w nieposprzątanym pomieszczeniu, więc obowiązkowo w 10 minut ogarniam całe mieszkanie: ścielę łóżko, wkładam ubrania do szafy, myję naczynia, odkurzam lub po prostu zamiatam podłogi.

Social media i emaile.

Moja praca to w głównej mierze praca przy komputerze, więc codziennie muszę sprawdzić aktualizacje social mediach i skrzynkę mailową. Robię to szybko, staram się nie przesiadywać zwłaszcza na facebooku.

stone planner white marble4

Plan dnia.

Na koniec zaglądam do mojego Stone Planera i zastanawiam się nad najważniejszymi sprawami, ewentualnie dopisuję jakiś punkty, które pominęłam poprzedniego wieczora podczas planowania.

Na koniec chwila dla siebie.

W zależności od tego jak mam rozplanowany dzień i o której MUSZĘ zabrać się do pracy, wybieram czytanie najnowszych postów na ulubionych blogach, oglądanie nowego odcinka ulubionego serialu, wypicie herbaty z cytryną, miodem i imbirem.

A jak wyglądają Wasze poranne rytuały? Macie swój plan poranka czy zawsze jest to spontan? Piszcie!

This entry was posted in Lifestyle, Uroda, Wszystkie posty and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*