Weekend w Krynicy Zdrój

Weekend w Krynicy Zdroj13

Dzisiaj zabieram Wam na krótki spacer po przepięknej Krynicy Zdrój. Ta urokliwa miejscowość słynie oczywiście z wód zdrojowych i słynnej wody mineralnej Kryniczanki. Ja osobiście szczęśliwie mieszkam w takim miejscu, że góry mam naprawdę niedaleko, do Krynicy niecałe 1,5 h drogi, więc bardzo ucieszyłam się na tą miłą propozycję wycieczki.

Weekend w Krynicy Zdroj3

.

Weekend w Krynicy Zdrój

Nie zwiedzaliśmy dużo, ponieważ wszystkie większe atrakcje widzieliśmy już zimą 2015 roku, a dzisiejszy dzień woleliśmy wykorzystać na spacery. Jeśli wybieracie się tam w najbliższym czasie to przygotowałam dla Was krótką listę najciekawszych atrakcji w tamtej okolicy:

 • Kolej gondolowa na Jaworzynę Krynicką – najdłuższa i najnowocześniejsza kolejka gondolowa w Polsce,
 • Kolejka linowo-terenowa na Górę Parkową,
 • Sankostrada – całoroczny tor saneczkowy o długości 1 km,
 • Muzea: Zabawek, Nikifora Krynickiego, 
 • Spływ Dunajcem,
 • Kamianna – miejscowość słynąca z produkcji miodu i artykułów pszczelarskich, znajduje się tam także przepiękne Muzeum Pszczelarstwa.

Weekend w Krynicy Zdroj11

.

Nasz spacer rozpoczęliśmy od głównego deptaku w Krynicy, na zdjęciu powyżej znajduje się Stary Dom Zdrojowy, słynący ze znajdującej się tam pijalni wody Mieczysław oraz gorącej czekolady.

Będąc w Krynicy oczywiście trzeba także odwiedzić główną pijalnię wody, która została całkiem niedawno wyremontowana. Przestronny i dość nowoczesny budynek może nie pasuje za bardzo do architektury samego miasteczka, ale wszystko wynagradza nam przepiękny botaniczny ogród wewnątrz budynku.

Weekend w Krynicy Zdroj2

.

Weekend w Krynicy Zdroj2

.

W pijalni można za niedużą kwotę spróbować ciekawych wód np. Jan, Słotwina, Zuber, Tadeusz, a także coś zjeść, napić się kawy lub czegoś mocniejszego. Odbywają się tam także bardzo ciekawe imprezy i koncerty.

Weekend w Krynicy Zdroj8

.

Weekend w Krynicy Zdroj10

.

Bardzo lubię takie krótkie wypady do miejscowości turystycznych, jednak nie mogę powiedzieć, że to dla mnie odpoczynek – raczej ciekawa rozrywka. Niestety natłok turystów, samochodów sprawia, że zamiast wiejskiego spokoju, to wszędzie jest po prostu chaos. Też macie takie odczucia?

This entry was posted in Lifestyle, Wszystkie posty and tagged , , , . Bookmark the permalink.

2 Responses to Weekend w Krynicy Zdrój

 1. Bardzo lubię to miejsce!

  • Madie says:

   Ja też je polubiłam:) Fajną sprawą są jeszcze bardzo ciekawe koncerty, które się tam odbywają – a ceny biletów nie zbijają z nóg:)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*