Świąteczny wianek na drzwi DIY

swiateczny wianek na drzwi diy8

.

Święta święta i po świętach. Ten wpis miał się ukazać jeszcze przed nimi, ale w nawale pracy niestety nie zdążyłam. Szkoda jednak by było nie pokazać Wam pięknej ozdoby na drzwi, którą zrobiłam dla mamy.

Świąteczny wianek na drzwi DIY to bardzo prosta i szybka w przygotowaniu ozdoba, która zrobiłam na wszystkich ogromne wrażenie. Jestem z niej straszne zadowolona, ponieważ jest totalnie w moim guście – minimalistyczna, z elementami świątecznymi, ale nadal pozostająca bardzo naturalna.

świateczny wianek na drzwi diy.

Do przygotowania świątecznego wianka potrzebowałam:

  • gałązki jodły, pędy ruscusa, szyszki, orzechy,
  • dużą obręcz ze słomy,
  • pistolet z klejem na gorąco,
  • nożyczki, sznurek, drucik,
  • sztuczne gałązki lub dzikie jabłuszka.

świateczny wianek na drzwi diy3.

Robienie wianka rozpoczynamy od pocięcia gałązek jodły w mniejsze kawałki i przyczepianie ich do obręczy dachówkowo za pomocą sznurka lub drucika.

świateczny wianek na drzwi diy2.

Każda kolejna warstwa gałązek przykrywa miejsce gdzie przywiązujemy gałązki do obręczy, więc ani sznurek ani drucik nie są widoczne. Kolejnym etapem jest przymocowanie pędów ruscusa lub eukaliptusa, także za pomocą drucików oraz gałązek z czerwonymi jabłuszkami.

świateczny wianek na drzwi diy4.

Na samym końcu za pomocą kleju na gorąco przyklejamy w kilku miejscach małe szyszki, orzechy i co tylko nam się zamarzy. Ładnie wyglądają także ususzone plastry pomarańczy z laskami cynamonu. Na koniec zawieszamy oczywiście świąteczny wianek na drzwiach wejściowych.

swiateczny wianek na drzwi diy6.

Jak podoba Wam się taka wersja świątecznego wianka?

This entry was posted in DIY and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*