Wianek z orzechów, czyli prosty sposób na efektowny świecznik

wianek z orzechów3.

Cześć! Jak mijają Wam ostatnie dni przed Gwiazdką? U mnie zrobiło się już bardziej świątecznie, mam już światełka, pojawiła się także ‚choinka DIY’, którą Wam niedługo pokażę na blogu. Dekoracje zobaczycie także na pewno na Instagramie, bo tam pojawiam się zdecydowanie najczęściej.

Dzisiaj chciałam Wam pokazać mój wianek z orzechów, który służy jako bardzo efektowy świecznik. Oczywiście jest to projekt Do It Yourself, który zajął dosłownie 15 minut. Do wykonania takiego wianka potrzebowałam jedynie obręcz ze słomy o średnicy 20 cm, którą kupiłam ją w sklepie w stylu „Wszystko po 2,50zł” oraz zapas starych orzechów włoskich (takie, które nadają się jeszcze do jedzenia polecam jednak zjeść).

wianek z orzechów

.

Niezbędny jest także klej na gorąco. Powiem Wam, że jest to mój niezbędnik przed każdym świętami Bożego Narodzenia, koszt jest niewielki (ok. 20zł za pistolet), a efekty niesamowite.

wianek z orzechów2.

Orzechy przyklejamy za pomocą niewielkiej ilości kleju jeden obok drugiego, aż cała wierzchnia warstwa obręczy będzie zapełniona. O tym jak dokładnie będzie wyglądać taki wianek decydujecie same, mi wyszedł taki orzechowy misz masz.

Wianek pięknie prezentuje się w naturalnym kolorze, ale jeśli chciałybyście by wyglądał jeszcze bardziej efektowanie i odświętnie to zawsze możecie wymalować go złotą lub srebrną farbą w spray’u lub dodać kolorowy akcent np. czerwoną wstążkę.

Mam nadzieję, że mój wianek zainspiruje Was do zrobienia własnego. Czujecie się zmotywowane? A może macie już zrobione własne wianki? Podzielcie się linkami w komentarzach:)

This entry was posted in DIY and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*