Jak wykorzystać źle dobrane, zbędne kosmetyki?

2

cześć ziewczyny

Znacie sytuację, w której piękny nowiutki szampon sprawia, że skóra głowy swędzi a włosy lecą garściami? Lub taką kiedy po użyciu kremu/hydrolatu/toniku czujecie ściągnięcie, podrażnienie skóry? Mi takie historie zdarzają się na szczęście rzadko, ale niestety się zdarzają. W takich wypadkach oczywiście dany kosmetyk odstawiam i próbuję znaleźć dla niego inne zastosowanie.

Jak wykorzystać źle dobrane, zbędne kosmetyki?

W dzisiejszym wpisie chciałabym podzielić się z Wami moimi trikami, sposobami na wykorzystanie źle dobranych, czasem szkodzących mi kosmetyków w innym celu, tak by nie trzeba było wyrzucać ich do śmieci.

1. Szampon do włosów wykorzystuję zwykle do mycia moich pędzli Ecotools oraz szczotki TT, kiedyś myłam nim także szczotkę z naturalnego włosia dzika. Szampon z dobrym składem sprawdza się też dobrze jako żel pod prysznic, mydło do rąk, a taki z SLS może pomóc także w myciu podłóg.

2. Odżywkę, balsam do włosów wykorzystuję zawsze jako kosmetyk zmiękczający włoski podczas golenia, w ogóle nie używam żadnych pianek, balsam spełnia wszelkie wymagania, a zawsze znajdzie się w mojej łazience taki, który nie do końca odpowiada moim włosom. Raz na jakiś czas nakładam taką odżywkę także na pędzle w celu zmiękczenia ich, kiedyś robiłam tak ze szczotką z naturalnego włosia.

3. Olejek świetnie sprawdza się jako dodatek do samorobionego płynu do demakijażu [przepis], dodaję go także do cukrowego peelingu, stosuję do masażu, do olejowania włosów lub po prostu do odżywienia skóry.

4. Dezodorant w spray’u można stosować także do stóp, ja wykorzystuję go do odświeżania butów.

5. Żel do higieny intymnej wykorzystuję jako szampon do włosów lub produkt do mycia skóry twarzy {np. Facelle}, jako mydło do rąk albo żel pod prysznic.

6. Krem do rąk stosuję czasami jako balsam do całego ciała, jeśli tylko jego mam pod ręką. Sprawdza się także na stopy oraz do balsamowania włosów.

7. Perfumy, mgiełki do ciała używam jako odświeżacz powietrza.

8. Hydrolat/tonik może sprawdzić się w pielęgnacji skóry dekoltu lub pleców, ja dodaję go także do maseczki z glinki lub stosuję jako płukankę do włosów.

9. Maseczka do .może być także stosowana na skórę dekoltu, na stopy.

10. Oczywiście zawsze można takie produkty oddać bliskiej nam osobie np. mamie, siostrze, przyjaciółce, całkiem możliwe, że u niej spiszą się znakomicie.

A Wy jakie macie sposoby na wykorzystanie tzw. bubli?

This entry was posted in Lifestyle, Uroda, Wszystkie posty and tagged , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*